
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 860 µm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | with Latch |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 20 mA |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Response Time | 4.5 ns |
| Number of Channels | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 75 dB |
| Operating Supply Current | 17 mA |
| Input Bias Current | 5 µA |
| Quiescent Current | 22 mA |
| Propagation Delay | 6 ns |
| Max Supply Current | 19 mA |
| Dual Supply Voltage | 3 V |
| Output Current per Channel | 10 mA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 3.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.2 V |
| Voltage Gain | 83.52 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 85 dB |
| Hysteresis | 100 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$11.09616
Ext.Price$11.09616
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.09616 | $11.09616 |
| 10 | $9.52416 | $95.24160 |
| 25 | $8.92820 | $223.20500 |
| 50 | $8.36953 | $418.47650 |
| 100 | $7.84585 | $784.58500 |
